Projekty

“Adoptuj si” na diaľku dieťa z Indie

Nespočetné množstvo detí žije pod vplyvom vojen, prírodných katastrof a extrémnej chudoby, kde sú odkázané na milosť-nemilosť osudu. Nemôžu zažiť bezpečné detstvo a nemajú prístup k vzdelaniu. Každé dieťa má talent, nadanie a sny. Pomôžte im zrealizovať ich sen. Nemáme kapacitu, aby sme zmenili podmienky pre všetky deti, no sponzorstvom môžete zmeniť aspoň život jedného z nich.

Prostredníctvom sponzorstva prejavíte najchudobnejším deťom lásku a prijatie, prijateľnú životnú úroveň a možnosť štúdia. Práca je konaná v súlade so zásadami kresťanských charít. Vaša holisticky zameraná pomoc bude tým najlepším, čo môžete dieťaťu poskytnúť.

Fínska misijná organizácia Fida International začala od roku 1960 prostredníctvom letničných zborov podporovať deti z detských domovov, ktoré založili ich misionári v rozvojových krajinách. Postupne sa táto práca rozrástla a dnes má Fida International 22 projektov detského sponzorstva a približne 3.900 sponzorov, ktorí podporujú tisícky detí v Afrike, Ázii, Južnej Amerike a na Balkáne.

Sponzorom môže byť súkromná osoba, skupina alebo firma, ktorá sa zaviaže platiť 10-20 € na mesiac. Podporovať môžu konkrétne dieťa alebo celú skupinu detí. Finančná pomoc bude nasmerovaná na správny cieľ prostredníctvom zodpovednej osoby, ktorá pozná cieľovú krajinu a jej kultúru. Odborne dozerá, aby finančné prostriedky priniesli maximálny úžitok a radosť pre dieťa i celú komunitu. Keď sa bude dariť komunite,  bude sa dariť lepšie aj deťom.

Spoluprácou Fida International s Charity Apoštolskej cirkvi na Slovensku chceme vystrojiť, povzbudiť a inšpirovať ľudí, aby mohli pomáhať a nemuseli pritom opustiť svoje pôsobisko. Ak ste boli v živote odkázaní na pomoc, viete ľahšie pochopiť jej význam. Preto s najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť pomôcť aj ostatným.

Podpor dieťa v Indii

Momentálne je pre slovenských sponzorov príležitosť podporiť starostlivo vybrané deti z dediny Kangra (Maharastra v India) so 6.000 obyvateľmi. Vďaka skúsenostiam fínskeho partnera so sponzorstvom detí má slovenský darca prehľad o podrobných aktivitách dieťaťa, vrátane lekárskych prehliadok, prospechu v škole atď. Správu dostane dvakrát do roka s jedným listom od dieťaťa v slovenčine. Sponzor dieťa “prevedie” od nastúpenia do základnej školy po ukončenie strednej školy, čím ho doslova vytrhne z cyklu chudoby, z ktorého sa nevedeli vymaniť generácie jeho predkov.

20 €/mesiac, 11 rokov (nezáväzne) Prihláška…

Podpor projekt sponzorstva detí v Indii

Podpora projektu sponzorstva detí sa od vyššie uvedeného projektu líši tým, že sponzor nepodporuje konkrétne dieťa, ale prácu s deťmi v celej komunite.

10 €/mesiac, na dobu neurčitú Prihláška…

Reklamy
Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Vytvorte si webové stránky alebo blog na WordPress.com.