Teove narodenie


Image

Je to neopísateľný pocit, keď z bruška mamičky zrazu “vystrelí” bábätko a všetky láskavé dotyky, uspávanky, pohladenia, zachytené kopnutia a očakávania zrazu “dostanu tvár”. Dar života, ktorý nám Boh dal a jeho dôvera prejavená rodičom, že z tohto maličkého bezbranného stvorenia vychovajú bohabojné a odvážne dieťa, ktoré sa postaví po boku Boha hoci aj celému svetu, je fascinujúce.

Nikdy nezabudnem na to, ako som prestrihol púpočnú šnúru a aspom v tomto krátkom okamihu som mohol mať niečo spoločné s Bohunkiným tehotenstvom – tajne som jej závidel jej privilegované prepojenie s Teom – dimenziu intimity, ktorú otec nikdy nezažije. Prestrihnutím pupočnej šnúry som mal to privilégium zase ja ako prvý privítať ho na tomto svete.

Keď Teo po prvý krát otvoril očká, zaplavil ma pocit neuveriteľného štastia. Kým Bohunku šili ja som sa mu prihováral a “kontroloval” každý pohyb pediatra. Kontrola všetkých otvorov hadičkov sa mi zdala drastická, no tak potrebná – v himačálskej nemocnici to novorodencovi istých kresťanov neskontrolovali a dieťa v priebehu pár dní kvôli uzatvorenému análnemu otvoru zomrelo.

Bohunka zlatá ma hneď po preložení Tea do vyhrievanej postieľky posielala skontrolovať, či je to naozaj chlapec. Pohlavie dieťaťa je v Indii ilegálne zisťovať, kvôli množstvu potratov dievčat. Na našej ceste do Kathmandu nám na sone povedali, že je to na “na 90%” chlapec, čím sa síce šanca z 50% dvihla na 90%, no predsa to nebolo uspokojivé stanovisko.

Trochu ma mrzelo, že tak ako sme boli počas pôrodu s Bohunkou spolu, tak sa zrazu všetko rozdelilo a ja som chcel byť naraz na dvoch miestach – držať jej ruku a vyznávať jej ako som jej vďačný za tento krásny dar a jej hrdinskosť absolvovať pôrod v Indii – na druhej strane som sa nevedel zastaviť a bol unášaný prúdom šťastia a nevedel sa odtrhnúť od Tea.

Bohunka bola po 24h pripravená opustiť nemocnicu a byť v kruhu rodiny v príjemnom prostredí. Museli sme sa síce o dva dni na ďalších 24h vrátiť na fototerapiu, no doma je doma!

Mamka Jarka odviedla za mesiac v Indii kusisko roboty a ani neviem spočítať množstvo žemlí, čo napiekla, či vymenovať dobroty, ktoré navarila. Po siemich rokoch, ktoré sme prežili v Indii priniesla svoju perspektívu do nášho zaužívaného jedálnička a jej kurča na smotane bol rodinný hit a prvotina v Indii. Sama si zaplatila letenku a úžasne nám pomohla. Som jej za to z celého srdca nesmierne vďačný!

Categories: Rodičovstvo | Značky: , , , , | Jeden komentár

Navigácia v článku

One thought on “Teove narodenie

  1. Janka

    prenadherne napisane!!!! slzy su nakrajicku a na perach mi jedine ostava VDAKA BOHU!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.