Očkovanie v Indii


Od nášho príchodu do Indie uplynul presne mesiac a pol. Prišli sme rovno do obdobia horúčav, ktoré náš priateľ charakterizoval slovami: “ak sa chceš okúpať v studenej vode, musíš do vane prisypať aj kúsky ľadu…” Sme radi, že žijeme v dobe keď už existuje klimatizácia.

Ella má už štyri mesiace a dva týždne. Jednou z našich výziev bolo dať ju zaočkovať. Už na Slovensku sme si lámali hlavu, ako previezť očkovacie látky do Indie, nakoľko už začala proces očkovania a v Indii boli dostupné iba iné vakcíny. Nakoniec sme zistili, že kvôli dôležitosti udržovania stabilnej teploty vakcín by to bolo priam nemožné. Hneď po príchode do Čandigáru sme si našli doktora s ktorým sme prekonzultovali naše možnosti. Prekvapil nás svojou ústretovosťou. Hneď si na internete vyhľadal Slovensko a náš systém očkovania a doporučil nám špeciálneho distribútora vakcín vyrobených v zahraničí. Šli sme sa tam najprv opatrne pozrieť. Aj keď šlo skôr o maličkú, nie nejakú modernú miestnosť, mali chladničky plné vakcín z rôznych kútov sveta. Problém s vakcínami v Indii je, že ich prepravujú a skladujú rôzni distribútori, nie vždy podľa stanovených inštrukcií, čo sa môže odraziť na ich kvalite.  Modlili sme sa, aby naše vakcíny boli bezpečné. Dali nám ich do igelitovej tašky s ľadom. Neskôr sme ich vybrali a nechali zohriať sa na izbovú teplotu na odporúčanie lekára. Keďže tu musela dosťať Ella tri rôzne vakcíny (namiesto dvoch), tak už pár dní predtým sme boli v napätí, ako bude naša princezná plakať. Lekár bol taký rýchly, že sme si ani nestihli všimnúť kedy jej pichol tretiu injekciu a Ella si poplakala len kratučko. Na vakcíny reagovala len zvýšenou teplotou, ktorá jej klesla hneď ako sme jej dali liek.

Sme veľmi vďační, že všetko prebehlo priam nad naše očakávania. Ella je zdravá, usmievavá a robí nám obrovskú radosť. A už sa vie sama pretočiť na bruško a chvíľu sedieť opretá o rúčky…

Categories: Rodina | Značky: , , | Pridaj komentár

Navigácia v článku

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.