V pôrodnici


V piatok sme sa na pôrodnicu v Šaci dostavili niečo po siedmej ráno. Tieto cesty sa za posledne týždne stali akousi rutinou. Vedeli sme koľko nám bude trvať cesta autom, ako dlho sa zdržíme, aké vyšetrenia absolvujeme… Tento piatok bol však trochu iný. Zaskočil nás!

Po prehliadke Bohunka vyšla o niečo bledšia, s rozbúchaným srdcom a zadychčaným hlasom mi oznámila, že si ju tu nechávajú. Na tom som jej ako manžel plný empatie a podpory zahlásil, nech si zo mňa neuťahuje. Máte pravdu, neupokojilo ju to. Prišli sme bez akýchkoľvek kontrakcií, s úsmevom na tvári a zrazu toto? Žiadna filmová scéna s uháňajúcim autom, prípadne zabudnutou manželkou, eventuálnou zrážkou chodcov? Nič také… Úplne pokojný príjem na oddelenie. Pripomenulo mi to Bohunkinu predstavu o našom čase chodenia. Keď som ju požiadal o ruku, chcela aby to bolo “pomalé a plynulé”.

Malá Ella bude v tomto asi po nej. Nieje toho názoru, žeby sa niekam bolo treba náhliť. Úplne pomaly a plynule si v brušku pradie, a my na grafoch z prístrojov okrem zriedkavých kopcov a doliniek vidíme iba samé rovné a plynulé čiary.

Tento príbeh však určite bude mať aj svoje pokračovanie, a tak nám zostáva rozlúčiť sa len s vetou: “Zostaňte na príjme!” Ďakujeme za vaše modlitby.

– jb –

Categories: Rodina | Značky: , , | Pridaj komentár

Navigácia v článku

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.